AXED
  • Net Binnen
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Sport
  • Films & Series
Nu lezen: Kwart van Nederlanders liep ooit op Nike Air Max
Zoeken
AXEDAXED
Font ResizerAa
  • Net Binnen
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Sport
  • Films & Series
Search
  • Net Binnen
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Sport
  • Films & Series
Have an existing account? Sign In
Follow US
© Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Home » Lifestyle » Kwart van Nederlanders liep ooit op Nike Air Max
AXED
Lifestyle

Kwart van Nederlanders liep ooit op Nike Air Max

AXED Redactie
Last updated: 27 maart 2024 18:40
By AXED Redactie
4 Min Read
Share
SHARE

Uit onderzoek van van modeblog Dresscode zou 27% van alle Nederlanders heeft één of meerdere paren Nike Air Max sneakers in het bezit of heeft ze ooit gedragen. Vooral in Overijssel blijkt de Nike Air Max geliefd te zijn.

De eerste Air Max werd exact 30 jaar geleden op de markt gebracht, en dit was de eerste schoen met een zichtbare ‘air unit’. In de jaren ‘90 was de schoen razend populair onder subculturen, zoals de hiphoppers en de gabbers. Daarna verdween de Air Max een tijd uit het publieke oog, om vervolgens in 2011 aan een ware revival te beginnen. Vandaag de dag is de Air Max overal terug te zien, bij zowel jongeren als bij fashionista’s, sporters en huisvaders.

Van alle inwoners van Nederland, blijken Overijsselaren het meest bekend te zijn met de Nike Air Max. Maar liefst 36 op de 100 inwoners van Overijssel heeft momenteel een paar Air Max in de kast staan, of heeft in het verleden één of meerdere paren in hun bezit gehad. Ook in Friesland (34 op de 100) en in Noord-Holland (33 op de 100) is het percentage mensen dat op Air Max loopt, of ooit heeft gelopen, hoger dan in de rest van Nederland.

Niet iedereen loopt weg met deze tijdloze sportschoen. In Zeeland bijvoorbeeld, kan de Air Max op veel minder populariteit rekenen. Zo geeft slechts 17 op de 100 Zeeuwen aan in het bezit te zijn van een paar Air Max, of deze ooit te hebben gehad. Overige provincies schommelen rond de 20 tot 25 op de 100 inwoners.

De Air Max is het populairst bij jongeren tot 21 jaar: 27,3% van de onderzochte jongeren geeft aan de sneaker op dit moment te dragen. Daarnaast geeft 6% van de jongeren aan, minimaal drie paar Air Max sneakers te hebben of in het verleden te hebben gehad.

Na de jongeren is de sneaker het populairst bij mensen tussen de 21 en 30 jaar. Binnen deze leeftijdsgroep heeft 22,2% de sneaker momenteel in de kast staan en 8% van deze groep heeft de Air Max ooit in het bezit gehad. Nederlanders tussen de 41 en de 50 jaar hebben de minste affiniteit met de Nike Air Max (14,3% heeft de schoen op dit moment in het bezit).

Opvallend genoeg zit er qua populariteit van de Air Max weinig verschil tussen mannen en vrouwen. 28,7% van de vrouwen heeft de Nike Air Max sneaker in haar bezit of ooit gehad, terwijl dit percentage bij de mannen 31,4% is.

Vanaf 51 jaar en ouder dragen mannen de Nike Air Max opvallend vaker dan de vrouwen. 21% van de mannen boven de 51 jaar droeg of draagt de Nike Air Max, tegenover 14,9% van de vrouwen. Een overzicht van alle onderzoeksresultaten is hier te vinden .

TheColorGrey is een Belgische artiest die je moet horen!
Rapper Sjors woedend op biergooiers: ‘Ik hoop dat jullie sterven aan zware ****!’
Qucee in Dubai: Extreem luxe villa van 22 Miljoen Euro!
Dan Bilzerian zet gigantisch bedrag in tijdens McGregor VS Mayweather
Hakim van Sesamstraat reageert na dodelijk ongeluk Meneer Aart “Hij gaf me de kans!”
Share This Article
Facebook Email Copy Link Print

Lees ook

ICON Amsterdam
Lifestyle

Hoe ICON Amsterdam uitgroeide tot een van de snelst groeiende mannenmerken online

De mannenmode-industrie verandert razendsnel. Waar traditionele modemerken jarenlang vertrouwden op fysieke winkels…

By Team ONFIRE
4 Min Read
matty adame nlub9gthicg unsplash
Life

Wanneer party niet meer leuk is: de andere kant van het snelle leven

Het leven kan snel gaan. Studio in, event uit, deals, deadlines, aandacht,…

By AXED Redactie
4 Min Read
stroomstoring
Nieuws

Gigantische stroomstoring Spanje: Minimaal vijf mensen overleden

Een grote stroomstoring in Spanje heeft maandag 28 april 2025 geleid tot…

By AXED Redactie
4 Min Read
AXED
X-twitter Facebook-f Instagram
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?