Bizar nieuws uit Amsterdam waar vannacht een 19-jarige jongen is neergeschoten en overleden, midden in het centrum. De schietpartij gebeurde op Kattenburg, vlak bij NEMO museum, aan de Kattenburgerkade en het Olifantswerf. 3 anderen zijn gewond geraakt.
De schietpartij zou een uit de hand gelopen conflict zijn tussen groep jongens. Een ooggetuige reageert in het Parool: “Eerst hoorde ik drie, vier, vijf knallen op de plek waar later een door de mannen gebruikte scooter is gevonden. Hier wordt heel vaak vuurwerk afgestoken, dus eerst dacht ik daar aan, maar kort daarna hoorde ik heel hard geschreeuw.” “Een paar Marokkaans ogende jongens van rond de twintig waren kennelijk in een vechtpartij verwikkeld,” zegt de getuige.
“Ze renden doodsbang naar de andere kant van de flat (de Kattenburgerkade op), waar het bij het water verder ging. Daar brak paniek uit. Ik hoorde iets als: ‘Hé, Hamza. Hé, Hamza!’ Eén jongen zag ik op de grond liggen. Hij was vermoedelijk in zijn bil of been geschoten en was aanspreekbaar. Een jongen die bij hem hurkte zei: ‘De volgende keer gaat-ie door je hoofd’.”
“Pas toen de kennelijke schutter was verdwenen, keerden de twee jongens terug bij hun gewonde vriend, die aanspreekbaar op de grond lag.”
De politie zette een deel van de Kattenburgerkade af en verrichtte sporenonderzoek. Aan de Leeuwenwerf, zo’n vijftig meter van de schietpartij vandaan, is de mogelijke vluchtscooter gevonden. Voor zover bekend is er nog niemand aangehouden. Beelden hieronder: