Een grote drugs vangst voor de Amsterdamse politie: Ze hebben een drugsnetwerk opgerold dat zijn roots in Colombia heeft. Het werd volgens justitie geleid door een Colombiaanse vrouw.
Politie vond tijdens het doorzoeken van woningen een recordbedrag: Bijna 13 miljoen euro cash. 7 verdachten zijn aangehouden: twee mannen uit Albanië, een man en twee vrouwen uit Colombia, een man uit Nieuw Zeeland en een man uit Marokko.
De verdachten zijn op vier locaties in Amsterdam aangehouden. Justitie meent dat de 52-jarige Colombiaanse vrouw de leider van de bende was. De bende zou cocaïne uit Colombia hebben ingevoerd.
Het onderzoek gebeurde op 12 september maar werd tot nu toe stilgehouden. Politie spreekt van één van de grootste vangsten van cash geld ooit in Nederland: ,,Drugsbendes verdienen enorm aan cocaïnehandel, dit is ondermijning ten top. Verdachten leven helemaal onder de radar en hebben veel dure panden in gebruik. Ik ben trots op de vele collega’s die meewerkten aan dit onderzoek. We hebben nu zeven verdachten aangehouden, maar ik sluit niet uit dat er nog meer zullen volgen.”