In Spanje en Italië zorgt het corona virus voor enorme druk op de zorg. De universiteit van Antwerpen heeft daarom de druk op de gezondheidszorg van diverse landen met elkaar vergeleken. Daaruit blijkt dat Nederland er na Italië en Spanje het slechtste voor staat. Dit meldt HLN.
Wetenschappers hebben de capaciteit van ziekenhuisbedden, het aantal artsen en de gezondheidszorguitgaven vergeleken met de impact van COVID-19 in enkele Europese landen.
“Daarnaast is er ook een indicator die zowel naar het aantal verpleegkundigen en artsen kijkt als naar het aantal bedden op de intensive care” aldus professor Philippe Beutels in Het Laatste Nieuws .
“Extra bedden zijn immers alleen zinvol als die ook van het nodige medisch personeel voorzien kunnen worden. De verschillende indicatoren worden weergegeven ten opzichte van de situatie in Italië op 11 maart, het moment dat Italië de situatie niet meer aankon.”
“In vergelijking met de situatie in Italië op 11 maart is de druk in Spanje op 21 maart al driemaal zo hoog. Maar ook in Nederland zien we dat de situatie stilaan richting Italiaanse taferelen gaat. In Italië is de druk op het gezondheidszorgsysteem intussen zes keer groter dan vorige week.”
Hieronder de grafiek en meer info:
De vergelijking cijfers:
Bekijk HIER meer van het onderzoek.