Spanje gaat op korte termijn alle burgers een basisinkomen geven om de economische gevolgen van de coronacrisis op te vangen. Daarbij krijgt iedereen maandelijks ‘gratis geld’ van de overheid.
Een onvoorwaardelijk basisinkomen (OBi), is een constructie waarbij iedere burger hetzelfde bedrag krijgt uitgekeerd, ongeacht over welke overige inkomsten of over welk vermogen hij of zij beschikken. Hierdoor heeft iedereen meer geld om uit te geven en wordt er dus meer geld door de economie heen gepompt.
Veel landen denken al een tijdje aan het invoeren van het basisinkomen. Uit een experiment in Iran in 2011 bleek dat een maandelijks bedrag voor alle burgers er niet toe leidde dat mensen minder gingen werken. Ook in andere landen werden vergelijkbare experimenten al succesvol uitgevoerd.
Ook in Nederland wordt er al een tijdje gesproken over de mogelijkheid van een basisinkomen en worden op lokaal niveau al experimenten uitgevoerd.
Wat zou jij doen met een basisinkomen?
Bron & beeld: Joop, inlegal.eu