Vanwege de coronamaatregelen kunnen we de grote zomerfestivals dit jaar vergeten, maar de Belgische organisator Beat Park komt mogelijk met een coronaproof alternatief: een drive-in festival!
Afgelopen week verschenen er al beelden van een club in de Duitse plaats Schüttorf die een drive-in disco had georganiseerd, waarbij iedereen social-distance verantwoord vanuit zijn eigen auto kon feesten. Beat Park wil dit trucje dus nog wat groter gaan aanpakken.
Beat Park drive-in festival
De organisatie van Beat Park laat weten: ‘Je kan Beat Park het beste vergelijken met een drive-in openlucht bioscoop, maar in plaats van een film genieten bezoekers van een heuse concert- of festivalervaring. Je parkeert je wagen voor een enorm scherm waarop een virtuele 3D stage wordt weergegeven en via je gsm kan je dan via het Beat Park WIFI-netwerk alles livestreamen op je autoradio. De artiesten en dj’s geven live on stage voor het scherm het beste van zichzelf. En net zoals bij een echte ‘mainstage’ zullen er naast een licht- en lasershow ook nog een dosis entertainment en typische festival-showelementen worden toegevoegd. Hierdoor worden ontelbare varianten mogelijk en kunnen we tal van unieke shows creëren en dat alles volgens de vereiste veiligheidsmaatregelen”
Drive-in festival in Belgie
Momenteel loopt de aanvraag voor vergunningen bij negen grote steden in België. Het initiatief zou volop steun krijgen van artiesten, diensten, locaties en sponsors.
“We willen met dit initiatief ook de lokale toeleveranciers, partners en verenigingen wat perspectief bieden. Iedereen in de evenementensector wacht op nieuwe kansen.”
Hoe de organisatie zaken als drankverkoop en toiletten gaat organiseren is nog even onduidelijk. Je kunt je vast registreren voor de voorinschrijving op de website. In juni moet de eerste editie plaats gaan vinden.
Zo zag de eerst drive-in autodisco in Duitsland eruit:
Andere drive-in festivals
Tijdens de vier weekenden in juli en augustus kunnen muziekliefhebbers in heel Belgie ook met hun auto genieten van live optredens.
Zo vertellen de organisators van het Festival Humo en De Morgen:
“Humo en De Morgen hebben een lange traditie in het ondersteunen van de Belgische muziekscene. Met het Drive-in Festival komen we zowel de fans als de muzikanten tegemoet. In nood kent men zijn vrienden”
Bron & Beeld: HLN, Youtube
Lees ook:
https://axed.nl/festivalgangers-vast-paradijselijk-strand-panama/