AXED
  • Net Binnen
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Sport
  • Films & Series
Nu lezen: ‘Poetin zet Nucleaire wapens op scherp’ “Westen heeft onvriendelijke stappen gezet”
Zoeken
AXEDAXED
Font ResizerAa
  • Net Binnen
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Sport
  • Films & Series
Search
  • Net Binnen
  • Entertainment
  • Lifestyle
  • Sport
  • Films & Series
Have an existing account? Sign In
Follow US
© Foxiz News Network. Ruby Design Company. All Rights Reserved.
Home » Net binnen » ‘Poetin zet Nucleaire wapens op scherp’ “Westen heeft onvriendelijke stappen gezet”
AXED
Net binnen

‘Poetin zet Nucleaire wapens op scherp’ “Westen heeft onvriendelijke stappen gezet”

AXED Redactie
Last updated: 3 februari 2025 19:00
By AXED Redactie
2 Min Read
Share
SHARE

Heftig breaking news: De Russische president Vladimir Poetin heeft geantwoord op alle sancties van het Westen richting Rusland. Hij heeft de militaire leiding opgeroepen om nucleaire „afschrikkingsmiddelen” op scherp te zetten. Zo melden de media wereldwijd.

Contents
  • Nederland
  • Bekijk hieronder de toespraak

Het gaat onder meer om wapens. Volgens Poetin heeft het westen zich schuldig gemaakt aan „onvriendelijke stappen” tegen zijn land sinds de Russische invasie in Oekraïne. aldus de Telegraaf.

„Zoals je kan zien hebben westerse landen niet alleen onvriendelijke maatregelen tegen ons land genomen op economisch gebied, maar hebben topfunctionarissen van vooraanstaande NAVO-landen het zichzelf toegestaan om met agressieve verklaringen tegen ons land te komen”, zei Poetin o.a..

Nederland

Nederland maakte bekend vijftig raketwerpers met vierhonderd bijbehorende raketten van Duitse makelij naar Oekraïne te sturen, meldt het ministerie van Defensie. Daar was toestemming van Duitsland voor nodig, omdat na aankoop van de wapens een Duitse exportvergunning nodig is. Die werd zaterdag aan het eind van de middag verstrekt door de Duitse regering.

Het gaat om zogeheten Panzerfaust 3-raketten. Dat zijn antitankwapens die vanaf de schouder worden afgevuurd. Wanneer de wapens in Oekraïne aankomen, is nog niet bekend. Oekraïne had om extra steun gevraagd, nu Rusland is begonnen aan de langverwachte invasie. Het kabinet wil de wapens sturen om Oekraïne zo in staat te stellen zichzelf te verdedigen.

Nederland onderzoekt ook of het in NAVO-verband, samen met Duitsland, een Patriot-luchtverdedigingseenheid naar Slowakije stuurt. Het doel daarvan is “collectieve afschrikking” en verdediging van de oostflank van het NAVO-gebied, aldus Defensie. De installatie is gemaakt om vliegtuigen, helikopters, of kruisraketten uit de lucht te schieten. Dat kan tot 20 kilometer hoogte, over een afstand van 60 kilometer.

Eerder zaterdag meldde het kabinet al tweehonderd Stinger-luchtdoelraketten naar Oekraïne te sturen. Die kunnen tot een afstand van 5 kilometer vliegtuigen en helikopters raken.

Bekijk hieronder de toespraak

Bron: ANP, Telegraaf, Sky

The Game disst 6ix9ine “Je maakt de Bloods gang belachelijk!” 6ix9ine reageert!
Vrouw loopt weg tijdens live-uitzending na Qatar-uitspraken van Gordon! “Ik vertrek”
Meek Mill heeft meerdere baantjes in de gevangenis maar verdient NIET veel
Advocaat Thomas Lane: ‘Politie deed zijn werk, George Floyd pleegde zelfmoord’
Flatmanager hoorde verdachte geluiden uit appartement na val Ivana Smit
Share This Article
Facebook Email Copy Link Print

Lees ook

ICON Amsterdam
Lifestyle

Hoe ICON Amsterdam uitgroeide tot een van de snelst groeiende mannenmerken online

De mannenmode-industrie verandert razendsnel. Waar traditionele modemerken jarenlang vertrouwden op fysieke winkels…

By Team ONFIRE
4 Min Read
matty adame nlub9gthicg unsplash
Life

Wanneer party niet meer leuk is: de andere kant van het snelle leven

Het leven kan snel gaan. Studio in, event uit, deals, deadlines, aandacht,…

By AXED Redactie
4 Min Read
stroomstoring
Nieuws

Gigantische stroomstoring Spanje: Minimaal vijf mensen overleden

Een grote stroomstoring in Spanje heeft maandag 28 april 2025 geleid tot…

By AXED Redactie
4 Min Read
AXED
X-twitter Facebook-f Instagram
Welcome Back!

Sign in to your account

Username or Email Address
Password

Lost your password?