Merel Ek, bekend als politiek verslaggever van Hart van Nederland, zit wederom aan de tafel van Vandaag Inside. Als vaste gast raakte ze gister een aantal keer in een verhitte discussie met de on-ironische ster van de show: Johan Derksen.
Johan is het duidelijk niet gewend dat zijn tafelgenoten een weerwoord hebben. Merel Ek zit echter niet in het programma om het de heren makkelijk te maken, dat mag duidelijk zijn. Het heen-en-weer tussen de twee werd af en toe best spannend. Ze maakte overigens al een lekkere binnenkomst, toen ze aan het begin van de aflevering gelijk zei dat ze eigenlijk al helemaal klaar was met Vandaag Inside.
Merel Ek bij Vandaag Inside
Nadat Johan Derksen op televisie toegaf een vrouw te hebben verkracht met een kaars, wilde Merel eigenlijk niet meer meedoen: “Ik heb wel echt getwijfeld. Ik vond het verhaal absurd. Daar schrok ik best wel van. Het was Koningsnacht, dus ik heb het niet live gezien, maar de berichten stroomden gelijk binnen, ook bij mij, van: ‘Daar ga je toch niet meer zitten?!’”
Toch koos ze ervoor wel weer aan tafel te gaan zitten. “De reactie van Johan erop vond ik ook niet heel sterk de dagen erna, tot eigenlijk maandag pas, toen Johan erkende dat hij heeft ingezien dat er slachtoffers van grensoverschrijdend gedrag zijn geweest die zich wel gekwetst hebben gevoeld. Dat was het inzicht waar ik in elk geval naar op zoek was.”, aldus Merel Ek.
Nog nooit een wippie gemaakt
Op een gegeven moment wordt een discussie over onze minister president wel erg verhit. Johan: “Een president van een land moet wel een zekere levenservaring hebben en wij hebben een president die nog nooit een wippie heeft gemaakt.” Waarop Merel Ek zegt: “Dit is ook weer… Waar baseer je dat nou weer op?”.
Wilfred Genee ziet zijn kans schoon om de spanning even te breken: “Jullie gaan lekker met z’n tweeën!”, maar veel zin heeft het niet. Johan gaat door: “Ik vind het prima dat je daar gaat zitten met je bijdehante toontje, maar ik ga jou niet alles uit zitten leggen.” Waarop Merel Ek, nog altijd even bijdehand reageert met: “Hoezo? Dat doe je normaal gesproken wel, mij alles uitleggen!”
‘Waar baseer je dat op?!’
Als Johan niet echt een duidelijk antwoord geeft maar zijn eerdere antwoord remixt: “Ik vind het vreemd dat we een minister-president hebben die niet de levenservaring heeft die een volwassen man zou moeten hebben.” Merel besluit haar vraag te herhalen: “Maar dat weet je toch helemaal niet? Waar baseer je dat op? Dat vraag ik me af.
Blijkbaar voelt Johan het aan zijn water: “Niemand weet of hij van mannen of vrouwen houdt en als je dan zo open bent in deze moderne tijd… Het is al honderd keer aan hem gevraagd en dan krijg je een heel raar draaierig verhaal. Maar zeg het dan gewoon!”
De frustratie spat ervan af en was in een eerder gesprek over menstruatieverlof ook al goed te voelen. Zie hieronder de beelden van dit gesprek.
Bekijk hieronder de beelden:
Bron: Mediacourant Youtube