Na Messi heeft blijkbaar ook Cristiano Ronaldo zich schuldig gemaakt aan belastingvoordeel en miljoenen weggesluisd naar de Maagdeneilanden. Dat zou een internationaal onderzoek van 18,6 miljoen documenten bewijzen aka ‘Football Leaks’.
De groep European Investigative Collaborations (EIC), waartoe ook het Nederlandse NRC behoort, deed maandenlang onderzoek aan de hand van de documenten en kwam gisteren met dit bizarre nieuws.
Het gigantische bedrag 63,5 miljoen sluisde Ronalde weg naar een belastingparadijs, de Maagdeneilanden. Daardoor hoefde hij 35 miljoen aan belastingen niet te betalen. Deze manier van ontwijken was op dat moment noglegaal, maar kort daarna paste de Spaanse regeringde wet aan. Het is nog onduidelijk of Ronaldo gestraft kan worden net als Messi. Robin van Persie
Ook over Oranje superster Robin van Persie is iets gelekt. Hi zou een basissalaris van4,9 miljoen europakken bij Fenerbahce en daarmee debestbetaalde speler ooit in Turkijezijn, zo meldt NRC.