Lachgas is legaal, maar festivals zijn gebruikers van de populaire partydrug meer dan zat. Dus nemen veel festivals maatregelen en verbieden verkoop en gebruik van het middel. Overtreders moeten het middel direct inleveren, kunnen van het terrein gezet worden of zelfs aan de politie worden overgedragen.
Het middel, dat na inademing voor een korte maar sterke roes zorgt, is de afgelopen tijd steeds populairder geworden op feestjes. Toch is het inademen van lachgas niet zonder risico’s. Volgens het Trimbos-instituut, een instelling die zich specialiseert in verslavingszorg, kan langdurig gebruik zorgen voor klachten als verwardheid en duizeligheid en tintelingen.
Onder meer de Zwarte Cross, Dauwpop, Deventer Stadsfestival en Lowlands weren het verhandelen en gebruik van lachgas. Rob Telgenkamp van popfestival Dauwpop in Hellendoorn, dat komende donderdag wordt gehouden, verklaart: “Lachgas is per wet niet verboden, maar wel schadelijk voor je hersenen. Dauwpop is een afgesloten terrein met eigen huisregels. In overleg met de vergunningverlener staat in onze huisregels dat lachgas niet is toegestaan op het terrein. Treft security lachgas aan bij de visitatie, dan zal dit in beslag worden genomen. Heeft iemand meerdere houders met lachgas bij zich, met het kennelijke oogmerk deze te verhandelen, zal worden opgetreden in het kader van de Warenwet. Overtreders worden overgedragen aan de politie.’’
Dit is de wazige wereld achter het lachgasballonnetje:
Bron:AD