Je zult het zelf ook wel herkennen dat je jezelf er soms op betrapt op je telefoon te kijken, terwijl je dat een minuut eerder nog hebt gedaan. Hierin blijk je zeker geen uitzondering te zijn. Uit een recente enquête blijkt namelijk dat 25% van vrouwen tussen de 30 en 40 jaar zelfs 200 keer per dag op hun telefoon kijken.
Ook bij vrouwen in de 40 ligt dit percentage nog op 20%, wat er op neerkomt dat ze hun telefoon er een keer in de zeven minuten bij pakken. Twee op de vijf vrouwen geeft toe verslaafd te zijn aan hun mobieltje.
Toch blijkt een eerder onderzoek dat alledaagse activiteiten zoals hangen of uit eten gaan met vrienden minder leuk worden als je je telefoon bijdehand houdt. Onderzoekers van de Canadese University of British Columbia bestudeerde 300 mensen in een restaurant, waarbij sommige deelnemers werd gevraagd om hn telefoon in te leveren. De mensen die hun telefoon wél bij zich hielden, konden door de afleiding minder genieten van het eten en de avond met hun vrienden.