Defensie hield de afgelopen maanden presentator Robert Jensen van de veelbesproken Jensen show in de gaten. Dat vanwege zijn vele kritische video’s waarin hij theorieën over het corona virus besprak en zijn kijk erop gaf.
Jensen
Volgens NRC zou grote hoeveelheden data over bepaalde onderwerpen maatschappelijke onrust voorspellen. Uit een reconstructie van het Land Information Manoeuvre Centre (LIMC) komt dat naar voren.
Politiek reageert!
De Tweede Kamer wil nu opheldering van de minister van de Defensie over gegevens verzamelen van Nederlanders. ,,Burgers moeten nooit zonder enige reden onder het vergrootglas van de overheid komen te liggen, ongeacht hun meningen of standpunten” , zo meent Albert van den Bosch van VVD.
Defensie wilde inzicht krijgen op het verspreiden van desinformatie over het coronavirus. ,,Afgaande op de berichten voelden militairen zelf ook ongemak, en is er ingegrepen. Ik wil graag van de minister horen wat er precies gebeurd is, en wie daartoe besloten heeft en wie er allemaal op de hoogte was”.
“Defensie moet geen taken van de politie op zich nemen. ” laat D66 Kamerlid Salima Belhaj weten.
” Robert Jensen brengt geregeld onjuiste en onbewezen uitspraken over het coronavirus in zijn YouTube-video’s ” aldus het Datajournalistiek platform Pointer.
Hieronder enkele van Jensen’s video’s:
Bron: AD