De Haagse basisschool CBS De Spiegel heeft een lerares van groep zes ontslagen nadat zij een bizar bericht plaatste op Facebook. Het bericht had te maken met het vreselijke ongeluk in Oss.
Afgelopen donderdag kwamen er vier kinderen om het leven tijdens een ongeluk
op de spoorwegovergang. Eén kind en de begeleidster liggen zwaargewond in het ziekenhuis. “Die kutkinderen die er onder gaan liggen ook altijd in Oss”, zou de lerares op Facebook hebben gepost. Haar bericht, dat duizenden keren werd gedeeld, leidde tot vele mailtjes en telefoontjes uit het hele land naar de school.
‘Als school nemen we met klem afstand met dit soort uitspraken’, schrijft directeur Rene van der Hoek ineen berichtop de schoolwebsite. ‘Binnen onze organisatie worden dit soort uitspraken niet geaccepteerd. Er is dan ook besloten om per direct afscheid te nemen van deze leerkracht.’
De vrouw ontkent dat ze het bericht heeft geschreven. In plaats daarvan was haar account volgens haar gehackt. De school is bezig om dat uit te zoeken. De leerlingen en hun ouders zijn op de hoogte gesteld van het voorval.