De Uithoornse buurt, waar het programma Chateau Bijstand wordt opgenoemn, verdenkt de Meilandjes van hun bijstandsniveau. Volgens de buurtbewoners neppen ze de boel!
Meilandjes
Martien, Erica en Maxime Meiland hun leefbudget is teruggeschroefd naar bijstandsniveau. De buurtbewoners klikken bij juicekanalen nadat er werd verklapt dat de ‘bijstandswoning’ van de Meilandjes in werkelijkheid 1.750 euro kost. Dit bedrag is dus meer dan wat een koppel in bijstand zou kunnen betalen.
De bewoners tegen Juice Channel: “Jaa ze waren hier, maar ze moeten dus een maand in dat huis zitten, alleen zijn ze vanavond weggegaan. Dus ik denk dat ze elke dag gewoon terugkomen en doen alsof ze hier pitten. Ik ga alles in de gaten houden”, zegt een van hen.
Foto’s
Uit foto’s is gebleken dat Juice Channel werkelijk contact heeft gehad met de buurtbewoners. Er is namelijk ook een foto te zien vanachter de toonbank van een kaaskraam waar ze hun inkopen doen. “Martien en Erica zijn gisteren voor opnames naar de markt gegaan. Dat lijkt misschien goedkoop, maar op de markt verkopen ze allemaal verse producten waardoor het ook duurder is.”
Op de vraag als zij met hun bijstandsbudget inkopen deden, was het antwoord nee. Volgens de bron, die vermoedelijk een verkoopster was bij de marktkraam: “Onze bron geeft aan dat ze voor maar liefst 30 euro aan kaas hebben gekocht bij de kaaskraam.” “Hahaha is inderdaad een ontzettend dure kraam. Als je er krapjes bij zit loop je daar met een bocht omheen.”
Talpa ontkent
Volgens het Talpa-kampt spelen de Meilandjes geen valsspel. De geruchten zijn ook hen niet ontgaan. Bart Ettekoven gisteren: “Ik heb wat makers gesproken, want als zo’n serie van start gaat gaan er toch altijd weer geruchten, van: ze doen even wat opnames en vervolgens gaan ze weer naar die villa.”
En, klopt dat? Nee, roept Bart. “Ze hebben me écht verzekerd – ik heb het van meerdere kanten gehoord – dat daar écht geen sprake van is. Ze zitten écht gewoon in dit huis. Daar slapen ze en leven ze.”
Dure woning
Er werd ook gevraagd aan Bart wat hij vindt van de dure woning. “Nu zeggen heel veel mensen: ‘Dat kan iemand met een bijstandsuitkering niet betalen, dus daar gaat het al mank en daar spelen ze al vals.’ Maar je kunt het in dit geval eigenlijk nooit goed doen, want als ze wél echt in een sociale huurwoning hadden gezeten, dan hadden we waarschijnlijk het hele lang over ons heen gehad.”
Waarom? “Want dan hadden ze gezegd: ‘Nu zitten de Meilandjes daar een maand in, daar had ook een gezin in kunnen zitten in dat huis.’ Met dat in het achterhoofd hebben ze gezegd: ‘We willen niet een huis uit de sociale sector bezetten voor een maand of twee maanden.’”
‘Het is vreselijk!’
Zij hadden in een echte sociale huurwoning kunnen intrekken. Deze steenrijke tv-familie heeft ook een miljoenenvilla, welke ze te ruil hadden kunnen aanbieden. Het is kennelijk voor niemand een optie.
Maxime vertelt aan Shownieuws: “Het gaat wel goed. We zijn natuurlijk met elkaar, dus wat dat betreft slepen we elkaar er doorheen. We hebben het onderling heel erg gezellig, maar ja, qua budget is het natuurlijk vreselijk. Ik kan eigenlijk niet anders zeggen. Er is ook geen wijn, of héle goedkope wijn.”
Bekijk hieronder de woning en de stories:
Bron: Instagram, mediacourant