Afgelopen woensdag maakte premier Mark Rutte tijdens een persconferentie bekend dat Nederland de lockdown langzaam gaat afbouwen, maar dat op veel openbare plekken het dragen van mondkapjes verplicht zal zijn. Veel malafide webshops proberen hiervan te profiteren door de maskers aan te bieden, maar vervolgens niet te leveren.
Over een aantal dagen zullen de beschermende kapjes namelijk overal te verkrijgen zijn, zoals bij drogisten. Woordvoerster José Mes van Kruidvat vertelt in Het Parool dat de niet-medische kapjes vanaf vrijdag te bestellen zijn en volgende week in de winkel zullen liggen. Later zullen ook wasbare en herbruikbare katoenen kapjes in de schappen liggen.
Hoeveel de mondkapjes gaan kosten mag Mes nog niet bekend maken. “We zijn Kruidvat dus je mag erop rekenen dat we ze zo aantrekkelijk mogelijk zullen prijzen.” Wel zal er limiet worden ingesteld om hamsteren te voorkomen. “We verwachten voldoende voorraad te hebben, maar we willen wel dat zoveel mogelijk mensen hiervan gebruik kunnen maken.”
Ook bij Etos en Hema zullen de kapjes binnenkort te krijgen zijn. Ook Bol.com gaat ze weer aanbieden, nadat de verkoop tijdelijk werd gestaakt na een oproep van de overheid om mondkapjes voor de zorg beschikbaar te stellen.
De politie haalde onlangs tien malafide webshops offline. Deze adverteerden maskers, testen- en producten tegen coronavirus, maar leverden de bestelde en betaalde artikelen niet af, zo meldde het Landelijk Meldpunt Internet Oplichting (LMIO) van de politie. Volgens de politie is de nep-webwinkel bijna niet te onderscheiden van het echte werk. Ze zijn meestal vergelijkbaar met bestaande bedrijven die dezelfde producten leveren.
Veel mensen denken dat het verplichten van mondkapjes veel eerder had gemoeten:
Bron & beeld: Het Parool, Tijd.be