In het centrum van Charkov, is vanochtend een zware raketaanslag gepleegd op een regionaal overheidsgebouw. Het gebouw is gelegen aan de rand van het zogeheten Vrijheidsplein ligt.
Bombardement
Rusland heeft een zware raketaanslag gepleegd op een groot overheidsgebouw in het centrum van de stad Charkov, in het oosten van Oekraïne. De aanval wordt door zowel Oekraïense burgers en hogere kringen veroordeeld en bestempeld als ‘barbaars’. “Poetin kan Oekraïne niet breken. Uit woede begaat hij meer oorlogsmisdaden, vermoordt onschuldige burgers. De wereld kan en moet meer doen. Verhoog de druk, isoleer Rusland volledig” , schrijft minister van Buitenlandse Zaken, Dmytro Kuleba, op Twitter.
Volgens de BBC ging voorafgaand de inslag het luchtalarm af. Hierdoor konden burgers zichzelf op tijd in veiligheid konden brengen.
Slachtoffers
Het AD laat weten dat er zeker zes mensen gewond geraakt, onder wie een kind. De aanvallen op de Oost-Oekraïense stad Charkov zijn in de afgelopen dagen fors toegenomen.
Door de beschietingen en bombardementen in de stad zijn al 11 burgerdoden gevallen, meldt de gouverneur van de regio. Ook raakte er tientallen mensen gewond.
Bekijk de beelden hieronder:
Bekijk dit bericht op X
Bekijk dit bericht op X
Bronnen: YouTube, Twitter, AD