De media-afdeling van PSV heeft een enorme blunder begaan. Voor de aankondiging op social media van Doan werd een beledigende oorlogsvlag gebruikt.
De Eindhovense club nam de 21-jarige Japanner over van FC Groningen, en kondigde dit aan met een anime-tekening. In plaats van de normale Japanse vlag, werd hier echter een zeer omstreden koloniale krijgsvlag gebruikt. Dit leidde tot boze reacties.
De gebruikte vlag werd onder meer gebruikt door de Japanse marine onder meer tijdens de Tweede Wereldoorlog en staat in Azië, en vooral Zuid-Korea, staat de vlag symbool voor de Japanse bezetting en wordt zelfs vergeleken met het Duitse hakenkruis. Voorzitter van de Stichting Japanse Ereschulden Jan van Wagtendonk noemt het gebruik van de vlag ‘onjuist en zeer beledigend. “Zoiets doet ons echt pijn. In Eindhoven en omgeving wonen veel Ambonezen, die in het verleden op verschrikkelijke wijze zijn geteisterd door de Japanse marine.”
PSV-woordvoerder Thijs Slegers erkent in het Eindhovens Dagblad dat er ‘een foutje’ is gemaakt. “Niet meer en niet minder, want natuurlijk hebben wij er geen enkel belang bij om mensen te provoceren”, reageert hij tegenover de krant. De afbeelding werd gemaakt door een anime-tekenaar, maar de media-afdeling vond de achtergrond ‘ontzettend lelijk’. “Daarom hebben we besloten die achtergrond zelf aan te passen.”
PSV heeft de afbeelding inmiddels verwijderd.
Bekijk dit bericht op X