De Kickout Zwarte Piet organisatie heeft zich ingezet om tijdens carnaval mensen in ‘racistische outfit’ aan te spreken. Iedereen die racistische uitingen gezien heeft kon het doorgeven.
KOZP: “ Wij roepen iedereen in Brabant op om racisme te monitoren door foto’s te maken en verslag te leggen van wat je ziet en dit naar ons te mailen” “Satire mag en daar komen we niet aan. Dat is een van de mooie dingen van carnaval. Maar als je mensen belachelijk gaat maken die onderdrukt worden door diezelfde macht, wat ben je dan eigenlijk aan het doen? Dan ben je eigenlijk aan het pesten.”
,,We hebben wel al wat reacties gehad van mensen die vrijdag en zaterdag carnaval gevierd hebben. Zij gingen niet op jacht, maar hebben gewoon om zich heen gekeken. In ieder geval een van hen meldde een blackface (een zwart geschminkt gezicht dat volgens de anti-discriminatiegroep verwijst naar racisme en slavernij – red.). Maar ze durfden er geen foto van te maken, omdat ze zich te bedreigd voelden.”
Een woordvoerder van KOZP zegt dat de actiegroep de verzamelde foto’s wil inleveren bij antidiscriminatiebureaus.
Bekijk hieronder de verzamelde foto’s van ‘racistische uitingen’:
Bekijk dit bericht op X
Bekijk dit bericht op X
Bekijk dit bericht op X