Pretpark de Efteling gaat bekende attractie Carnaval Festival binnenkort een grondige make-over geven. Dit na klachten dat de attractie racistisch zou zijn.
In het Carnaval Festival rijd je met een karretje door een fantasiewereld met allerlei verschillende poppen. Het uiterlijk en gedrag van sommige van die poppen, de Afrikaanse en Aziatische, zouden door critici als ‘racistisch’ en ‘discriminerend’ beschouwd worden.
De Efteling trekt zo’n drie miljoen euro uit voor de opknapbeurt om van het 35 jaar oude ‘Carnaval Festival’ weer een moderne attractie te maken die in het huidige tijdbeeld past. Eind mei moet het vernieuwde Carnaval Festival de deuren openen. Lees ook: Bizar! Dit leverde de wensbron in de Efteling de afgelopen jaren op!