De ex-vriendin van Peter R. de Vries, Tahmina Akefi, ligt flink onder vuur. Het wordt haar verweten zo vaak de media op te zoeken sinds de dood van de misdaadjournalist. Toen hij in leven was, was hun relatie nog geheim. Niet iedereen lijkt gediend te zijn van Afeki’s recente media aandacht.
Ex-vriendin Peter R. de Vries
De relatie van Peter R. de Vries en Tahmina werd gedurende zijn leven zo geheim mogelijk gehouden, omdat zij niet bekend wilde staan als ‘de vriendin van’. Dat is dan ook waarom mensen zo verbaasd zijn over hoe vaak ze tegenwoordig in de media komt, als zijn vriendin. Dit begon al met de documentaire die na zijn dood uitkwam. Tahmina had de hoofdrol in deze documentaire. Volgens kijkers deelde ze teveel details over het privéleven van de misdaadjournalist, waardoor ze veel kritiek kreeg. Tahmina lijkt er maling aan te hebben, want ondanks de kritiek heeft ze aangekondigd een boek uit te brengen over haar leven met Peter, genaamd: ‘Mijn grote liefde: een leven met Peter R. de Vries’.
‘Plaatsvervangende schaamte’
Henk Strootman was een collega misdaadverslaggever van Peter R. de Vries. Ook kende hij Peter langer dan dertig jaar. Hij zegt plaatsvervangende schaamte te hebben gevoeld bij Tahmina’s toespraak bij de herdenkingsdienst in het Carré. Zo zou ze hebben gezegd dat Peter haar altijd zijn ‘grootste liefde’ noemde, zonder hierbij te denken aan de ex-vrouw en kinderen van Peter, die ook in de zaal zaten. Volgens Henk was Peter R. de Vries erg gehecht aan zijn privacy en zou hij nooit willen dat er zoveel details over zijn relatie gedeeld worden. Hij begrijpt dan ook niet waarom Tahmina Afeki een boek zou schrijven over hun relatie.
Kees van der Spek
Ook Kees van der Spek heeft kritiek op Tahmina: „Het bijzondere is dat we haar tijdens al die jaren dat ze een relatie had, bijna niet gezien hebben. Nooit eigenlijk. En ik heb Peter nauwelijks over haar gehoord, moet ik eerlijk zeggen. Ik begreep ook dat het vaak aan en weer uit was.
Kees vervolgt: Dus ik denk dat ze het nu postuum heel groot maakt. Maar ik vind het niet altijd heel fris wat daar gebeurt. Nu is ze opeens heel erg op de voorgrond. Dat moet ze natuurlijk zelf weten. Maar volgens mij brengt ze daar meer verdriet mee teweeg dan dat ze daar iemand mee helpt.”
Bekijk de video
Bekijk hieronder een video over de kritiek op Tahmina en een video waarin zij spreekt over de dood van Peter.
Bron: Ditjes & Datjes Beeld: Youtube