De bekende Jodenkoeken gaan officieel van naam veranderen. De koeken waren al vaker onderwerp van kritiek maar tot nu toe was er nog niets veranderd.
Jodenkoeken
De fabrikant Davelaar is nu van mening dat de naam niet meer van deze tijd is. “Omdat we met Davelaar onze deuren open zetten voor een ieder die gemotiveerd is om te werken, past de naam Jodenkoeken niet”
Nieuwe naam
Ze halen de J en N weg, de jodenkoeken heten nu Odekoeken! “Vooral ‘de jongere generatie’, vond dat de naam Jodenkoeken echt niet meer kon in deze tijd.”
“Ondanks de vernieuwingen gaan we terug naar het traditionele recept. Dit is een aantal jaren anders geweest en daarom willen we graag benadrukken dat ze nu weer ouderwets lekker gebakken worden.”
Odekoeken
Davelaar maakt duidelijk dat de naam ‘Jodenkoeken’ grammaticaal en feitelijk niet klopte: “als de koek Joods zou zijn heb je een Joodse koek, maar dat is het niet – de koek is niet kosher. “
Wikipedia meldt over de koeken: “De vergelijkbare bereiding en gelijkaardige benaming van de Nederlandse jodenkoeken en hun Scandinavische versies bevestigen het vermoeden dat ze inderdaad een Joodse oorsprong hebben. De typische bereiding ervan wijst mogelijk op de invloed van de Iberisch- Sefardische culinaire traditie”
Hieronder Dennis die klappen kreeg vanwege provoceren met Jodenkoeken:
Bron: NH Nieuws, Wikipedia, Davelaar