Waar hij volgend haar speelt weet Hakim Ziyech nog niet. Wel is duidelijk dat dit niet meer in Nederland is, zo vertelt de middenvelder van Ajax tijdens een ‘afscheidsinterview’ het Algemeen Dagblad.
“Ik vind persoonlijk dat ik weinig meer te zoeken heb in Nederland. Dat ik uitgeleerd ben en dat ik een nieuwe uitdaging nodig heb’, vertelt Ziyech, die een moeilijk relatie had met de Ajax-fans. Toch zegt hij zich niet te laten wegjagen door het deel van het publiek dat hem uitfloot, maar dat hij wel vind dat de kritiek te persoonlijk werd. Met name zijn houding wekte irritatie.”Ik houd gewoon niet van die poppenkast. Mensen willen ideale schoonzoontjes, hè. Dat ben ik niet. Liever eerlijk en gehaat, dan achterbaks en geliefd.”
Zijn tijd bij Ajax kende veel tegenslagen door het mislopen va prijzen, het plotselinge ontslag van trainer Marcel Keizer, maar vooral het drama rond zijn vriend Abdelhak Nouri. “’Ik ga bij hem langs in het ziekenhuis. Als ik kan gaan, ga ik. Als ik bij Appie aan het bed sta, gaat er van alles door mijn hoofd. Ik praat niet tegen hem, maar ik haal in mezelf wel alle mooie herinneringen naar boven.”
Ziyech en Nouri deelde een hotelkamer tijdens het trainingskamp vorig jaar in Oostenrijk, waar Nouri tijdens een oefenwedstrijd op het veld in elkaar zakte. “Toen ik terugkwam in het hotel zag ik zijn spullen op de kamer liggen. Dat was zo moeilijk. Eenmaal terug in Nederland kropen de dagen voorbij. We werden gek van de onzekerheid. En dan het slechte nieuws… Het verdriet zal altijd blijven.”