Een lerares uit Californië wordt vervolgd omdat ze het haar van een van haar leerlingen afknipt. In online videobeelden is te zien hoe ze de haren van de jongen afknipt, terwijl ze vrolijk het Amerikaanse volkslied zingt.
De lerares, de 52-jarige Margaret Gieszinger, werd gearresteerd nadat de video afgelopen week viral ging. Inmiddels is ze ontslagen bij de University Preparatory High School, meldt de BBC .
In de video is te zien dat de natuurkunde-lerares een leerling voor de klas roept en hem op een stoel laat zitten. Als hij zit, knipt ze plukken van zijn haar af, terwijl ze een foute versie van het Amerikaanse volkslied zingt. De advocaat van de jongen zegt dat hij doodsbang was. Toen ze klaar was met de jongen riep ze vrolijk ‘volgende’, waarna ze bijna nog het haar van een meisje uit de klas had afgeknipt. Gelukkig vlugte zij nog op tijd.
“We nemen de veiligheid van leerlingen in de klas zeer serieus”, laat de plaatselijke onderwijsafdeling in een verklaring weten en kondigt strenge maatregelen aan. Volgens aanklagers kan de straf oplopen tot 3,5 jaar cel.
Bekijk de video hier: