Een medewerker van Rijkswaterstaat wordt verdacht van fraude. Daarmee zou het om een bedrag gaan van in ieder geval 1,7 miljoen euro. De medewerker is meteen op non-actief gesteld en Rijkswaterstaat heeft aangifte gedaan bij de politie. De politie is daarop ‘met prioriteit’ gestart met het onderzoek.
“Eind januari is een ernstig integriteitsincident aan het licht gekomen binnen mijn ministerie”, schrijft minister Van Nieuwenhuizen aan de Tweede Kamer. “Het incident heeft betrekking op een medewerker van Rijkswaterstaat die wordt verdacht van fraude. Naar het zich nu laat aanzien heeft deze medewerker vanaf 2014 valse facturen ingediend.” Van Nieuwenhuizen: “Bij ernstige verdenkingen als deze moet de onderste steen immers boven komen en moeten maatregelen worden genomen die ervoor zorgen dat dergelijke acties in de toekomst worden uitgebannen.”
De resultaten van dit onderzoek zullen terechtkomen in een feitenrapport. Ook wordt er onderzoek gedaan naar het financieel-administratief proces. De minister laat tenslotte weten dat ze de zaak ‘zeer hoog opneemt‘.
Bekijk hieronder de video voor meer informatie.