De rematch tussen Anthony Joshua en Oleksander Usyk staat op het spel. Usyk is een professioneel bokser uit Oekraine en zit volgens bronnen in het leger na de invasie van Rusland in Oekraine. Usyk zou vanwege de oorlog mee moeten vechten tegen Rusland.
Usyk Oekraïens leger in
Er zouden al uitgebreide plannen zijn voor een rematch tussen Joshua en Usyk. Waarschijnlijk zullen de huidige uitzonderlijke omstandigheden, deze plannen echter hinderen. De regering van Oekraine riep haar burgers van hoofdstad Kiev op om de stad te verdedigen. De Russische troepen villen binnen en trekken door.
Het ziet ernaar uit dat Usyk evenals bokslegendes (en broers) Vitali en Wladimir Klitschko, zich zal aansluiten bij de strijd. Hiervoor vloog hij terug naar zijn thuisstad. Vitali is tevens de burgermeester van Kiev en zijn broer Wladimir zwoor plechtig alle Russen hun land uit te zetten. Usyk won in september van Anthony Joshua, toen ze tegen elkaar vochten in Tottenham Hotspur Stadion.
Joshua vs. Usyk
Bokser Usyk laat miljoenen links liggen, om voor de vrijheid van zijn thuisland te vechten. Duizenden mensen ontvluchtten hun thuis al vanwege de oplopende dreiging. Usyk voegt zich bij meer Oekrainse sportsterren die opstaan om hun land te verdedigen tegen Rusland.
Hieronder is te zien dat Usyk in een uniform spreekt over de oorlog:
Bekijk dit bericht op Instagram
Bekijk dit bericht op Instagram
Bron: Dailymail Instagram