Opvallend nieuws uit Alphen aan den Rijn. Bij een gevangenis hebben drie mannen geprobeerd drugs naar binnen te smokkelen. Dit deden ze met een drone.
Een persoon is aangehouden, een 28-jarige Rotterdammer. De twee anderen zijn nog op de vlucjht. De politie werd gewaarschuwd door gevangenis-medewerkers.
Ze zagen namelijk de drie verdachten vanaf de Eikenlaan de drone met een pakketje over de muur vliegen. De drie mannen bestuurden de drone vanuit een geparkeerde auto, die de politie even later verlaten aantrof.
In de auto troffen ze een controller en nóg een ongebruikte drone. De gebruikte drone werd gevonden op de binnenplaats van de gevangenis waaraan een pakketje drugs bevestigd was. Een tweede pakketje lag in de omheining van de gevangenis.