Jay-z is nog niet klaar met “The Story of O.J.” karakter Jaybo. De hip-hop legende tekende onlangs de documenten die ervoor zorgen dat hij de rechten over Jaybo krijgt.
De track zelf verwijst naar stereotypen en racisme. Jaybo is de hoofdpersoon van de volledig geanimeerde video. Het karakter is gebaseerd op Sambo, een karakter uit een racistisch kinderboekje uit 1899. In de clip is te zien hoe hij watermeloen eet, steeds meer geld verdient maar dan tot een vroegtijdig einde komt. Jay Z heeft eerder gezegd dat hij mensen wil motiveren aan de toekomst te denken en het grote plaatje te zien. Hiermee maakt Jay-z dus niet alleen een businessmove, maar ook een duidelijk statement. Het zou er naar kunnen leiden dat hij de rechten van Sambo dan namelijk ook op zich neemt.
En dit is waar we Jaybo onder andere op terug kunnen gaan zien: t-shirts, sweaters, petten, dekens, mokken, ga zo maar door. Wanneer dit allemaal gaat gebeuren is nog niet duidelijk.