De burgemeesters van de 4 grote steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht willen dat de terrassen weer open kunnen. Dit na een oproep van Halsema om de terrassen weer te openen.
Burgemeesters
Ahmed Aboutaleb van Rotterdam is duidelijk: “Het is niet meer uit te leggen dat mensen wel op een kleedje met een fles rosé op het gras gaan zitten bij Hotel New York, maar dat de horeca de terrassen niet mag openen”
Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma “Als de terrassen open gaan, geeft dit mensen letterlijk de ruimte om op een verantwoorde manier erop uit te gaan”
Jan van Zanen van Den Haag steunt de oproep ook. Halsema zei eerder: “Ik zie namelijk veel liever dat mensen een beetje geordend op een terras gaan zitten, in plaats van met duizend mensen in het Vondelpark. De drukte is er toch wel, Op de terrassen kan het nog in goede banen worden geleid.”
Terrassen en dierentuinen openen
Halsema en Aboutaleb zijn ook voor een snelle heropening van de dierentuinen Artis en Blijdorp om de drukte te kunnen spreiden. Het Veiligheidsberaad is voor “stapje voor stapje versoepelingen, afhankelijk van de stand van zaken van de vaccinatie en de epidemiologische toestand”
Bekijk dit bericht op X
Bron: NOS, NU