Rondom Quincy Promes blijft het onrustig. Eerder werd bekend dat hij weer was opgepakt in Dubai, op verzoek van Nederland dit keer. Hij moet namelijk een straf uitzitten van in totaal 7,5 jaar wegens betrokkenheid bij een cocaïne deal en het neersteken van z’n neef. De advocaat van Quincy is in hoger beroep gegaan.
Ontlopen
Volgens de laatste berichten uit Rusland zou Quincy z’n gevangenisstraf mogelijk ontlopen. Volgens het Russische ‘Mash’ kan Rusland ook een strafzaak tegen hem openen. Als dat gebeurd dan hoeft hij niet aan Nederland uitgeleverd te worden. Volgens bronnen heeft hij zich schuldig gemaakt aan belastingontduiking. Het gaat om een bedrag van 40.000 euro. Als Quincy dan daadwerkelijk als verdachte wordt gezien, kan Rusland hem op de opsporingslijst zetten en zo mogelijk z’n straf in Nederland ontlopen.
Dubai
Sinds vorige week woensdag zit Quincy Promes dus vast in Dubai. Dit nadat Nederland had gevraagd om uitlevering. Plaatst Rusland hem alsnog op de opsporingslijst, dan kunnen zij ook een formele aanvraag doen om uitlevering. En wordt hij dan uitgeleverd, moet hij in Rusland het openstaande bedrag betalen, anders kan hij alsnog de gevangenis in. Dat betekend dus, 40.000 euro voor het afkopen van deze hele situatie in Dubai.
Politiebureau
Quincy Promes wordt momenteel in Dubai op het hoofdbureau van de politie vastgehouden, vlak bij het vliegveld. Daarmee lijkt hij nog een beetje goed weg te komen. Vele uitgeleverde belanden in de beruchte Al Aweer-gevangenis, die een speciale afdeling heeft voor dergelijke gedetineerden. In een eerder stadium werd gedacht dat Promes daar zat, maar dat is dus niet het geval.
Bekijk hier de video
Bron: Mash, Instagram Quincy Promes